Obilježavamo Dan svjesnosti o autizmu

2. travnja obilježava se Dan svjesnosti o autizmu.

Poremećaj iz spektra autizma (PAS) je vrlo složen neurorazvojni poremećaj koji zahvaća sve aspekte dječje ličnosti (komunikacija, motorika, ponašanje i učenje). Pojam autizam u psihijatriju uvodi E. Bleuer 1911., a autistični poremećaj prvi opisuje američki psihijatar L. Kanner 1943. i naziva ga infantilnim autizmom (zbog simptoma i dobi u kojoj se pojavljuje).

Učenici s poremećajem iz spektra autizma  uključeni su  u obrazovni proces u našoj školi te ove godine nastavljamo tradiciju obilježavanja ovog dana. Naš odjel 4.a s učiteljicom Marlenom Beus i pomoćnicom u nastavi Katarinom Karlović prigodnim susretom s građanima i puštanjem plavih balona dat će svoj obol u obilježavanju. Također, učenici 4.a  uredili su i prigodan informativni pano u hodniku naše škole poručivši da smo jedanki u svojoj različitosti.

 

IMG_20190401_160552 IMG_20190401_160604

 

You may also like...