Raspored smjena za predmetnu i razrednu nastavu u školskoj 2016./2017.godini

Vezano za Obavijest Službe za branitelje iz domovinskog rata, društvne djelatnosti i opću upravu Općine Ljubuški    obavještavamo cijenjene učenike naše škole i njihove roditelje/skrbnike kao i svo školsko osoblje da smo od sljedeće školske godine tehnički u mogućnosti organizirati nastavu tako da u prijepodnevnoj smjeni budu svi učenici predmetne nastave, VI.-VIII. razreda (17 odjela), a u poslijepodnevnoj smjeni učenici razredne nastave, I.-V. razreda (20 odjela). Do sada nismo bili u mogućnosti organizirati smjene kao što je navedeno zbog nedostatka učionica. Nažalost, činjenica je da se broj učenika smanjuje.

Razlozi zašto mislimo da bi ovakva organizacija smjena bila učinkovitija su višestruki:

 

  • zaprimamo velik broj zahtjeva roditelja čija djeca pohađaju razrednu nastavu (I.-V.razred) za prijepodnevnom smjenom i jednostavno nismo u mogućnosti udovoljiti svima zbog nedostatka učionica što povremeno rezultira bespotrebnim pritiscima i otežava profesionalni rad uprave i stručnih suradnika kao i administrativnog osoblja
  • trenutačno stanje je takvo da u odjelima koji su u prijepodnevnoj smjeni imamo više učenika nego u odjelima koji su u poslijepodnevnoj smjeni što otežava rad učitelja i nastavnika
  • ovakvom organizacijom smjena možemo izjednačiti brojno stanje učenika u odjelima uzimajući u obzir njihovo predznanje, emocionalno stanje, kao i mjesto stanovanja, spolnu strukturu i sve ostalo što se sa stručne strane uzima u obzir pri kreiranju odjela
  • otvara se mogućnost vraćanja učenika u područne škole koje rade u prijepodnevnoj smjeni jer su u porastu zahtjevi roditelja da njihova djeca pohađaju matičnu školu, a ne područnu školu koja se nalazi u mjestu stanovanja
  • lakša izrada rasporeda sati jer nema “međusmjena” što je stvaralo dodatne probleme jer imamo nastavnike koji moraju nadopunjavati normu u drugim školama
  • novim rasporedom smjena omogućilo bi se učenicima razredne nastave češće korištenje školske športske dvorane za što su do sada zbog prostornog ograničenja bili zakinuti
  • proteklih godina smo više puta zaprimili molbe roditelja čija se djeca bave različitim izvanškolskim aktivnostima (šport, glazbeno obrazovanje), a koja pohađaju više razrede u poslijepodnevnoj smjeni za prebacivanjem u prijepodnevnu smjenu što često nismo mogli odobriti zbog prije navedenih informacija

 

Svim učenicima i djelatnicima naše škole želimo ugodne ljetne praznike.

S poštovanjem

Ravnatelj OŠ Marka Marulića Ljubuški  Davorin Medić

 

You may also like...