Otvorena izložba “Igračka u srcu”

Hrvatska matica iseljenika, Zaklada hrvatskih studija iz Sydney-a i Hrvatska škola Boston proveli su natječaj “Igračka u srcu” inspiriran hrvatskom tradicijskom kulturom u četiri kategorije: likovnoj, fotografiji, multimediji i literarnoj.

U kategoriji likovnih radovi naša učenica A.Zlomislić (9.razred) u pratnji nastavnice likovne kulture Božane Bošnjak osvojila je treće mjesto s radom “Domino pločice s motivima hercegovačke narodne nošnje i tradicijskih glazbenih instrumenata”.

4. prosinca u Zagrebu otvorena je multimedijska izložba likovnih, fotografskih, video i literarnih pobjedničkih radova djece i mladih iz hrvatskih zajednica u svijetu te radova škola iz Hrvatske u natječaju u kojem je sudjelovalo više od dvije stotine djece i četrdesetak mentora iz Australije, BiH, Crne Gore, Italije, SAD-a, Srbije, Švedske i Njemačke kojoj su prisustvovali naši učenici i nastavnica.

 

IMG-8fc615f38165d1b34ede156198aaf1b3-V IMG-17773be0f2a484d56ea0e6fa99297ff4-V

You may also like...