Završen projekt na temu vršnjačkog nasilja-učenici ukrasili školu prigodnim plakatima

Kroz proteklih par mjeseci u suradnji s OŠ I.B.Mažuranić -Gračine i OŠ Tina Ujevića Vitina, a uz potporu Grada Ljubuškog proveli smo projekt prevencije vršnjačkog nasilja kroz stručna predavanja za roditelje popraćena prigodnom brošurom (Vršnjačko nasilje-je li moje dijete žrtva?”).

Predavanja su održali Ankica Baković, psiholog-psihoterapeut i Asja Palinić-Cvitanović, spec.školske medicine-psihoterapeut. Roditelji su imali prilike slušati o važnim odgojnim postupcima koji uvelike mogu odrediti socijalne vještine njihove djece bitne za snalaženje u konfliktnim situacijama.

Također, u školi smo obilježili ovaj dan prigodnim radionicama, razgovorima, plakatima i uređivanjem panoa. Osim što potičemo naše učenike na razgovor o svim temama iz oblasti mentalnog zdravlja pružamo i mogućnost da svoje nedoumice ili pak doživljeno nasilno ponašanje zapišu i anonimno prilože u sandučić povjerenja u hodniku naše škole.

You may also like...